ما الان هستیم
021-91016695
اخذ مجوز آهنگ

راهنمای اخذ مجوز آهنگ از اداره ارشاد برای ساخت آهنگ پیشواز

تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۹

تعداد بازدید : 304

نوشته شده توسط : میر علیرضا مظفری سید بیگلو

پنل پیامک تبلیغاتی

آموزش اخذ مجوز آهنگ از اداره ارشاد اسلامی

 • ۱ : هیچ گونه تضمینی جهت دریافت قطعی مجوز برای آثار ارسالی کاربر وجود ندارد . آثار ارسالی ممکن است بنا به صلاحدید اداره ارشاد تایید یا رد شوند و یا نیاز به اصلاح داشته باشند.
 • تبصره ۱ : در صورت تایید اثر مراحل تکمیل و شماره مجوز اثر برای صاحب اثر ارسال می شود.
 • تبصره ۲ : در صورت رد اثر ، کاربر می تواند یک اثر دیگری به عنوان جایگزین اثر رد شده ارسال نماید، در صورتی که اثر جایگزین رد یا تایید شود پرونده بسته و اثر دیگری جایگزین نخواهد شد. در صورتی که اثر به دلیل مشکلات صلاحیت فردی و یا حراستی رد شود امکان جایگزینی اثر دیگر وجود ندارد.
 • تبصره ۳ : در صورتی که اثر نیاز به اصلاح داشته باشد، اثر باید توسط کاربر ویرایش شود ، اصلاحات اثر تا زمانی که اثر تایید یا رد شود به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. در هر مرحله ایی که اثر تایید و یا رد شود پرونده آن اثر بسته و پرونده جدید باز خواهد شد.
 • ۲ : زمان دریافت مجوز کاملا وابسته به اداره ارشاد می باشد و این زمان معمولا بین دو تا چهار هفته متغیر می باشد، گاهی به دلایل مختلف از سوی اداره ارشاد این زمان افزایش می یابد و به محض دریافت جواب اثر نتیجه به کاربر اطلاع رسانی می شود.
 • ۳ : در صورتی که اثری از شما در سایت رادیو جوان وجود دارد قبل از هر اقدامی باید جهت حدف آن از سایت رادیو جوان اقدام کنید ، در صورت عدم موفقیت حدف آثار از سایت باید به صورت حضوری به اداره ارشاد مرکزی مراجعه و در این خصوص تعهد دهید و سپس می توانید برای دریافت مجوز اقدام کنید.
 • ۴ : آثاری که برای دریافت مجوز ارسال می نمایید تا قبل از دریافت مجوز به هیچ عنوان نباید در فضای مجازی منتشر شده باشند ، در غیر این صورت از سوی اداره ارشاد رد خواهند شد ، در صورتی که قبلا اثری را در فضای مجازی منتشر کرده اید و اکنون می خواهید برای دریافت مجوز آن اقدام نمایید ابتدا باید به اداره ارشاد مراجعه و در این خصوص تعهد دهید و سپس برای دریافت مجوز اقدام نمایید.

راهنمای تصویریی ایجاد حساب کاربری در سامانه صدور مجوز شعر و ترانه

کاربر گرامی، در تصویر شماره ۱، اولین صفحه‌ای را که هنگام ورود به سامانه مشاهده می‌کنید آمده است. در این صفحه دو کلید ورود به سامانه و ایجاد شناسه کاربری دیده می‌شوند. برای ورود به سامانه، باید بر روی کلید ورود به سامانه و برای درخواست شناسه کاربری بر روی کلید ایجاد شناسه کاربری کلیک کنید.

شما برای ورود به سامانه نیاز به شناسه کاربری دارید. پس بنابر این در صفحه اول سامانه، قبل از هر گونه کاری باید بر روی کلید «ایجاد شناسه کاربری» کلیک کنید که پس از آن وارد صفحه ایجاد شناسه کاربر خواهید شد.

در صفحه ایجاد شناسه کاربری، پس از کامل کردن اطلاعات مورد نیاز، باید بر روی کلید ایجاد شناسه کلیک کنید. مدیریت سامانه پس از بررسی تقاضای ایجاد شناسه کاربری شما، در صورت دارا بودن شرایط، نسبت به فعال‌سازی شناسه کاربری و رمز ورود شما به سامانه اقدام خواهد کرد.

پس از فعال‌سازی شناسه کاربری، سامانه به صورت خودکار به شما ایمیل ارسال خواهد کرد که از طریق آن متوجه فعال شدن شناسه کاربری خود در سامانه خواهید شد. بعد از دریافت ایمیل فعال‌سازی می‌توانید وارد سامانه شوید.

ورود به سامانه

پس از فعال شدن شناسه کاربری و رمز ورود، در صفحه اول سامانه بر روی کلید ورود به سامانه کلید کنید تا به صفحه ورود شناسه کاربری بروید. در تصویر شماره ۳، این صفحه را مشاهده می‌کنید.

در این صفحه، شناسه کاربری خود و کلمه رمز را وارد کنید، همچنین به سوال امنیتی سامانه نیز پاسخ دهید (وارد کردن حاصل جمع اعداد). پس از آن بر روی کلید تأیید کلیک کنید. چنان که از وارد شدن به سامانه نیز منصرف شدید برای بازگشت به صفحه اول سامانه می‌توانید کلید بازگشت را کلیک کنید.

ثبت درخواست

کاربر محترم، پس از ورود موفق به سامانه صفحه نمایه را مشاهده خواهید کرد:

چنانچه مشاهده می‌کنید در نوار بالای صفحه فهرستی از گزینه‌های مدیریت پرونده، گزارش، تنظیمات، خروج از سامانه و راهنما دیده می‌شوند.

گزینه مدیریت پرونده : برای ثبت درخواست، جستجوی پرونده و مشاهد کارتابل الکترونیکی به کار می‌رود.

گزینه گزارش : برای ایجاد گزارش‌های درخواستی از سامانه به کار می‌رود.

گزینه خروج از سامانه : برای خروج از سامانه به کار می‌رود.

گزینه راهنما : برای مشاهده راهنمای کاربران سامانه به کار می‌رود.

اولین قدم برای ایجاد درخواست، اقدام به ثبت درخواست از طریق گزینه مدیریت پرونده است. پس از انتخاب ثبت درخواست و کلیک بر روی آن، وارد صفحه ایجاد درخواست می‌شوید که آن را در تصویر شماره ۵ مشاهده می‌کنید.

چنانچه مشاهده می‌کنید در صفحه ثبت درخواست، بر اساس این که متقاضی شرکت تهیه، تولید و تکثیر آثار صوتی است و یا این که گروه موسیقی می‌باشد، مورد استفاده اشعار و ترانه به طور خودکار انتخاب می‌شود. به طور مثال در ثبت درخواست صفحه بالا، متقاضی گروه موسیقی است که مورد استفاده به طور خودکار، اجرای صحنه‌ای انتخاب شده است و کاربر قادر به تغییر دادن این فیلد نخواهد بود.

پس از کامل کردن اطلاعات مورد نیاز در این صفحه بر روی کلید ثبت اطلاعات کلیک کنید. در صورتی که درخواست شما بدون مشکل در سامانه ثبت شود، پیغامی به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

پس از ثبت موفقیت‌آمیز درخواست، همان طور که در پیغام سامانه نیز مشاهده می‌کنید برای ادامه کار و ارسال اشعار و ترانه‌های درخواست باید از طریق گزینه مدیریت پرونده به کارتابل الکترونیکی خود بروید.

کارتابل الکترونیکی

پرونده درخواست شما پس از ثبت وارد کارتابل الکترونیکی شما می‌شود. برای دسترسی به کارتابل خود، از گزینه مدیریت پرونده، کارتابل الکترونیک را انتخاب کنید. کارتابل الکترونیک در تصویر شماره ۶ نشان داده شده است.

در هر مرحله از پرونده، وضعیت درخواست شما در ستون وضعیت درخواست در کارتابل الکترونیک نمایش داده می‌شود و با کلیک کردن در قسمت بررسی و اقدام می‌توانید وارد پرونده درخواست خود شده و نسبت به وضعیت موجود درخواست اقدام کنید.

پوشه پرونده

قدم بعدی پس از ثبت درخواست، ارسال اشعار و ترانه‌های درخواست به دفتر موسیقی است که این کار با انتخاب گزینه بررسی و اقدام در کارتابل الکترونیکی انجام می‌شود. پس از کلیک کردن بر روی بررسی و اقدام، به صفحه اقدام وارد می‌شوید که آن را در تصویر شماره ۷ مشاهده می‌کنید.

همان طور که در تصویر شماره ۷ می‌بینید در سمت راست صفحه درخت پوشه پرونده وجود دارد که با انتخاب هر بخش از درخت پرونده صفحه مربوط به آن در سمت چپ صفحه مشاهده خواهد شد. قسمت‌های مختلف مربوطه به پرونده درخواست از طریق این درخت قابل دسترسی است و شما می‌توانید با انتخاب هر بخش و کلیک کردن بر روی آن به صفحه‌ی مربوط به آن قسمت بروید.

ذکر این نکته مهم است که در هر مرحله از پرونده هنگامی که در صفحه کارتابل بر روی گزینه بررسی و اقدام کلیک می‌کنید، به طور خودکار به صفحه اقدام مربوط به آن مرحله وارد می‌شوید.

چنانچه در تصویر ۷ دیده می‌شود، کلید ارسال به دفتر موسیقی در صفحه اقدام غیر فعال است. علت این امر، عدم بارگذاری فایل‌های اشعار/ترانه‌های درخواست است. پس از بارگذاری فایل‌های اشعار/ترانه‌ها این کلید نیز فعال خواهد شد.

 

ارسال اشعار و ترانه‌های درخواست

برای ارسال اشعار/ترانه‌های درخواست باید بخش اشعار و ترانه‌ها را در درخت پوشه پرونده انتخاب کنید. در تصویر شماره ۸ این صفحه را مشاهده می‌کنید.

در این صفحه برای هر قطعه، عنوان شعر/ترانه، شاعر/ترانه‌سرا و چنانچه توضیحی برای آن قطعه وجود دارد توضیح آن وارد می‌شود. برای بارگذاری (upload) فایل‌های اشعار و ترانه‌ها و همچنین در صورت نیاز رضایت‌نامه شاعر، بر روی علامت کلیک کنید و فایل مورد نظر را بارگذاری نمایید. سپس بر روی کلید ثبت اطلاعات کلیک کنید. این کار را برای تمامی قطعات انجام دهید.

همانطوری که در تصویر ۸ مشاهده می‌کنید، تمامی اشعار بارگذاری شده به ترتیب در یک جدول نمایش داده می‌شوند. ستون‌های این جدول علاوه بر اطلاعات مربوط به خود شعر/ترانه، شامل وضعیت آن قطعه و همچنین نظر شورای شعر است. چنانچه در این قسمت بخواهید می‌توانید قطعه را ویرایش کرده و یا این که آن را حذف کنید. هنگام ویرایش حتما باید پس از اصلاح اطلاعات قطعه، کلید اصلاح اطلاعات را فشار دهید.

 

ارسال درخواست

پس از بارگذاری (upload) تمام اشعار/ترانه‌ها باید درخواست به دفتر موسیقی ارسال شود. برای این منظور باید به صفحه اقدام بروید که این کار از طریق انتخاب بخش اقدام‌ از درخت پوشه پرونده انجام می‌شود.

صفحه اقدام را پس از بارگذاری اشعار و ترانه در تصویر شماره ۹ مشاهده می‌کنید.

همان طور که در تصویر ۹ می‌بینید، اکنون که اشعار/ترانه‌ها بارگذاری شده‌اند، کلید ارسال به دفتر موسیقی فعال شده است. همچنین لیست اشعار و ترانه‌های درخواست نیز در صفحه اقدام نمایش داده می‌شود.

اکنون برای ارسال درخواست به دفتر موسیقی، باید بر روی کلید ارسال به دفتر موسیقی‌ کلیک کنید. پس از کلیک کردن بر روی این دکمه، درخواست به همراه اشعار و ترانه‌های مربوط به آن از کارتابل شما خارج شده و به کارتابل دفتر موسیقی ارسال می‌شود.

درخواست توسط کارشناسان واحد صدور مجوز و همچنین شورای شعر بررسی می‌شود و چنانچه نیازمند اصلاح در مورد مدارک و یا اشعار و ترانه‌ها باشد، دوباره به کارتابل الکترونیک شما ارسال می‌شود. بنابر این برای پیگیری درخواست خود، کارتابل خود را در سامانه به طور دوره‌ای کنترل کنید تا از وضعیت اشعار و ترانه‌های درخواست مطلع شده و نسبت به انجام تغیرات و اصلاحات اقدام کنید.

راهنمای ویدئویی ایجاد حساب کاربری در سامانه صدور مجوز البوم و تک آهنگ

راهنمای ویدئویی ثبت درخواست برای مؤسسه/شرکت در سامانه صدور مجوز البوم و تک آهنگ

موفق باشید

میر علیرضا مظفری سید بیگلو

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم و از نظر من کسب‌ و کار اینترنتی جزو جذاب‌ ترین کارهای دنیاست. در این وبسایت می خواهم هرآنچه که تو 10 سال فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بذارم.
  فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

  هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

   نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید