ما الان هستیم
021-91016695

چگونه از طریق آنتن ایرانسل پیامک تبلیغاتی ارسال کنیم ؟

تاریخ انتشار : ۵ تیر ۱۳۹۸

تعداد بازدید : 830

نوشته شده توسط : میر علیرضا مظفری سید بیگلو

پنل پیامک تبلیغاتی

 

ما در مقاله امروز میخواهیم کارایی BTS را به زبان ساده برایتان بیان کنیم، فایده‌های آن را بگوییم و روش استفاده از آن را مرور کنیم. همراه ما باشید.

ارسال BTS چیست؟

ارسال BTS یا همان ارسال از طریق دکل‌های مخابراتی، یکی از روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های ایرانسل واقع در یک منطقه یا محله می‎باشد.

به عبارت دیگر، کسانی که در یک منطقه خط ایرانسل دارند و از گوشی موبایل اس ام اس می‌فرستند یا با آن تماس برقرار می‌کنند، تحت پوشش دکل مخابراتی آن منطقه هستند. اگر گوشی شما در منطقه‌ای آنتن نمی‌دهد، یعنی تحت پوشش دکل مخابرات آن منطقه نیست.

در روش ارسال BTS، شما پیامک تبلیغاتی خود را به گروهی ارسال می‌کنید که تحت پوشش دکل ایرانسل آن منطقه هستند و موبایلشان آنجا آنتن می‌دهد.

ارسال BTS چه فایده‌ای دارد؟

ارسال از طریق آنتن مخابرات، تا حد زیادی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های می‌شود. می‌پرسید چطور؟ اجازه دهید با یک مثال توضیح دهم.

فرض کنید شما در شهر شیراز، خیابان داریوش، پاساژ صوت و تصویر فارس، مغازۀ موبایل فروشی دارید. اخیراً مدل جدیدی از گوشی‌های سامسونگ وارد بازار شده و شما می‌خواهید این خبر را هرچه سریعتر به گوش مشتریان داخل پاساژ و خیابان داریوش برسانید.

برای انجام چنین کاری راحتترین و بهترین روش، استفاده از ارسال BTS است. شما وارد سامانه پیامک می‌شوید، ارسال از طریق دکل ایرانسل را انتخاب می‌کنید و در عرض ۱ دقیقه پیام شما در گوشی تمام افرادی که خط ایرانسل دارند نمایش داده می‌شود. احتمالاً درصد زیادی از افراد حاضر در پاساژ خلیج فارس به دنبال خرید موبایل هستند، با این کار شما آن‌ها را ترغیب می‌کنید تا به سمت مغازه شما بیایند.

همانطور که از مثال بالا فهمیدید، بدون صرف هزینه‌های بالا هم می‌شود مشتری جذب کرد؛ فقط کافیست که بدانید مخاطب شما چه کسانی هستند و به چه چیزی نیاز دارند.

نکته دیگری که در مورد ارسال BTS وجود دارد این است که شماره‌های تحت پوشش دکل ایرانسل هر ۱۵ روز یک بار و هر شب از ساعت ۱۲ تا ۲ نیمه‌شب به روزرسانی میشوند. این کار خیلی به نفع شماست؛ برای اینکه شماره‌هایی که از دسترس خارج شده‌اند یا خطهایی که مسدودند از لیست ارسال پیامک حذف می‌شوند و پیام‌ها به شماره‌هایی می‌رسند که به شما نزدیک و در دسترسند.

چگونه از روش ارسال BTS استفاده کنیم؟

خب، برای استفاده از روش BTS ابتدا باید در سامانه ملی‌پیامک عضو شده باشید. اگر عضو نیستید ابتدا به صفحۀ تعرفه‌ها مراجعه کنید و بر اساس نیاز خود و استفاده‌ای که از پنل پیامک دارید، بسته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

امکان ارسال بر اساس لحظه حضور (BTS) در تمامی بسته‌ها (از پایه گرفته تا تجاری) فعال است و حتی با پرداخت کمترین مبلغ هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای آشنایی با مراحل ارسال SMS از طریق آنتن ایرانسل، به راهنمای ارسال  BTS مراجعه کنید.

سایر نکاتی که باید درباره ارسال BTS بدانید

 • امکان ارسال BTS به کل کشور امکان پذیر است
 • ارسال در این روش تنها به پیش شماره های ایرانسل (دائمی یا اعتباری) مانند رنج های زیر انجام می گردد :۰۹۳۵-۰۹۳۶-۰۹۳۷-۰۹۳۸-۰۹۳۳-۰۹۳۹-۰۹۳۰
 • ارسال پیامک با پیش شماره ۹۰۰۰ انجام می‌شود (نیازی به خرید خط نیست، این خط عمومی بوده و متعلق به شرکت ایرانسل است)
 • از آنجایی که اطلاعات خطوط بین ساعت ۱۲ شب تا ۲ نیمه شب آپدیت می‌شود، بیشتر خطوط مربوط به ساکنین همان منطقه است
 • ۵۰ هزار عدد پیامک، حداقل تعداد مجاز ارسال پیامک در هر منطقه است
 • بسته به ترافیک BTS، در بدترین حالت ممکن است ارسال‌ها با ۲ ساعت تاخیر انجام شود
 • برای ارسال BTS امکان گزارش‌گیری وجود ندارد
 • در این روش برگشت هزینه وجود ندارد و دلیل آن هم این است که پیامک فقط به شماره‌های روشن ارسال می‌شود و پیامک ارسال نشده نخواهید داشت

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید از روش BTS برای ارسال SMS تبیلغاتی استفاده کنید ابتدا شرایط آن را به طور کامل مطالعه کنید و بعد برای دانلود و پر کردن آن اقدام کنید. توجه کنید که بررسی فرم درخواست شما ۷۲ ساعت (بدون احتساب روزهای تعطیل) زمان می‌برد و بعد نتیجه آن به شما ارائه خواهد شد.

BTS ساده‌ترین، هدفمندترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی و جذب مشتری است.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی نت لاین ۲۴ به شماره تلفن ۰۹۱۹۴۷۴۲۵۷۵ تماس بگیرید.

میر علیرضا مظفری سید بیگلو

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم و از نظر من کسب‌ و کار اینترنتی جزو جذاب‌ ترین کارهای دنیاست. در این وبسایت می خواهم هرآنچه که تو 10 سال فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بذارم.
  فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

  هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

   نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید