ما الان هستیم
021-91016695

نحوه فعال کردن و غیرفعال کردن آوای انتظار همراه اول، آهنگ پیشواز ایرانسل و راینواز رایتل

تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

تعداد بازدید : 1728

نوشته شده توسط : میر علیرضا مظفری سید بیگلو

پنل پیامک تبلیغاتی

همواره فعال کردن و غیر فعال کردن سرویس­های جدید و خدماتی اپراتورهای مختلف یکی از دغدغه ها و نیازهای کاربران عزیز بوده است که به همین دلیل در این مقاله سعی بر آن شده است که راحت ترین و کامل ترین روش های ممکنه برای فعال کردن و غیر فعال کردن آهنگ پیشواز ارائه شود. برای فعال و غیر فعال کردن آهنگ پیشواز هر یک از اپراتورهای تلفن همراه نیازی به تغییرات تنظیمات گوشی نیست و مشترکان با هر نوع گوشی می­توانند به روش­های زیر از این سرویس اپراتور خود استفاده کنند.

همراه اول:

فعال کردن آهنگ پیشواز (آوای انتظار)  همراه اول:

در ابتدا باید مشترکین کد مربوط به آهنگ مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند که این امر می تواند به هر یک از طریقه­های زیر صورت پذیرد:

 1. ارسال پیام کوتاه (SMS) لاتین کد مورد نظر به شماره۸۹۸۹ .
 2. تماس رایگان با تلفن گویا ۰۹۹۹۰(IVR) ، سپس انتخاب منوی خدمات غیرحضوری، سرویسهای جدید، سرویس آوای انتظار و فشردن کلید ۱، وارد کردن کد آهنگ مورد نظر خود و سپس انتخاب کلید مربع.
 3. سایت آوای انتظار همراه اولhttp://rbt.mci.ir ، ورود به منوی ” ثبت نام” و دریافت نام کاربری و رمز عبور، سپس ورود به سایت با استفاده از نام کاربری و رمز ورود خود و در انتها در صفحه­ی اصلی انتخاب کردن کد مورد نظر با شنیدن آواهای مختلف.

قیمت هر آهنگ ماهیانه ۵۰۰۰ ریال می­باشد که در طول دوره فعال بودن می­توانید کد آهنگ­های دیگر را جایگزین کنید.

غیر فعال کردن آهنگ پیشواز (آوای انتظار) همراه اول:

برای غیر فعال کردن کد آهنگ پیشواز در اپراتور همراه اول نیز ۳ روش به تفکیک زیر وجود دارد:

 1. پیام کوتاه (SMS ارسال کد ۵ لاتین به سامانه ۸۹۸۹٫
 2. تماس رایگان با تلفن گویا (IVR سپس انتخاب منوی خدمات غیر جضوری، سرویس های جدید، سرویس آوای انتظار، انتخاب کلید ۵٫
 3. سایت آوای انتظار همراه اولhttp://rbt.mci.ir، وارد شدن به سایت آوای انتظار همراه اول و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور ،انتخاب منوی غیرفعالسازی.

ایرانسل:

فعال کردن آهنگ پیشواز ایرانسل:

جهت فعال کردن آهنگ پیشواز برای خطوط ایرانسل دو روش عمده وجود دارد:

 • کدهای دستوری

به دلیل گستردگی امکانات اپراتور ایرانسل در خصوص آهنگ پیشواز می­توانید، با استفاده از شماره گیری کد دستوری #۷۷۷* از خط ایرانسل خود، منوی اصلی کدپیشواز را ملاحظه نمائید و سپس یکی از گزینه های منو را که در زیر برای شما به طور کامل نمایش داده شده است، انتخاب کنید.

کدهای دستوری آهنگ پیشواز ایرانسل

۲- پیام کوتاه

همچنین می توانید دستور مورد نظر خود را در یک پیام کوتاه به شماره ۷۵۷۵ ارسال کنید. در این حالت نتیجه درخواست شما بلافاصله در یک پیام کوتاه برای شما ارسال خواهد شد.

دستورات پیام کوتاهی آهنگ پیشواز ایرانسل

نکته: در صورتی که سرویس آهنگ شخصی خود را به روشی که در ادامه توضیح داده شده است، به صورت موقت غیر فعال کرده باشید، برای فعال سازی مجدد آن به روش ارسال پیام کوتاه، کافیست حروف FA  را به شماره ۷۶۷۶ ارسال نمایید.

غیر فعال کردن آهنگ پیشواز ایرانسل:

جهت غیر فعال کردن آهنگ پیشواز ایرانسل، بدون دانستن کد آهنگ پیشواز فعال می­توان با روش زیر به صورت دائم آن را غیر فعال کرد و یا اینکه با استفاده از روش­های ادامه کد مربوطه را به دست آورد و برای مدت محدود و یا دائم آهنگ پیشواز را حذف کرد.

در صورتی ندانستن کد آهنگ پیشواز خود، برای غیرفعال کردن و لغو کلی سرویس پیشواز ایرانسل فقط کافیست حروف لاتین ENS را به شماره ۷۵۷۵ ارسال کنید تا به طور کلی حذف چند آهنگی پیشواز ایرانسل انجام شود.

 اگر کد آهنگ پیشواز خود را ندارید، ابتدا کد دستوری  #۲*۷۷۷*  را وارد کرده و کد دستوری وارد شده را شماره گیری نمایید. سپس کد آهنگ های آلبوم شما، از طریق یک پیام متنی ایرانسل ارسال خواهد شد که ممکن است با کمی تاخیر انجام شود. در متن این پیام در کنار نام آهنگ کد مربوطه درج شده که آن را یادداشت کنید و به مرحله بعد بروید.

درصورت داشتن کد آهنگ پیشواز خود و یا بدست آوردن به روش فوق، جهت غیر فعال کردن آهنگ پیشواز ایرانسلی خود دو روش پیش رو دارید:

 • ارسال پیام کوتاه (SMS)، ابتدا حروفHZ را تایپ کرده سپس با یک فاصله کد آهنگ را به صورت لاتین وارد کنید. بطور مثال: HZ ۳۲۱۱۰۰

سپس پیام کوتاه مربوطه را به شماره ۷۵۷۵ ارسال نمایید تا آهنگ پیشواز خریداری شما حذف و غیر فعال گردد.

نکته: برای غیر فعال سازی موقت کافیست حروف GHF را به شماره ۷۶۷۶ ارسال کنید. پس از ارسال این پیام، پیام تائیدی مبنی بر غیر فعال سازی موقت این سرویس برای شما ارسال می شود.

 • استفاده از کد دستوری، در این روش کد دستوری#کد آهنگ پیشواز فعال*۵*۷۷۷* را وارد و شماره گیری نمایید تا پیام لغو آهنگ پیشواز برای شما نمایش داده شود.
 • استفاده از سامانه پیامکی کد۷۷۱۰۰، کد آهنگ پیشواز خود را به انتهای شماره ۷۷۱۰۰ اضافه کنید و یک پیام خالی به آن شماره به وجود آمده ارسال کنید تا سرویس مورد نظر برای شما قطع شود، به طور مثال اگر کد آهنگ شما ۳۲۱۱۰۰ بود باید پیام خالی را به شماره رو به رو ارسال کنید : ۷۷۱۰۰۳۲۱۱۰۰

رایتل:

فعال  کردن و غیر فعال کردن آهنگ پیشواز (راینواز) رایتل:

برای فعال و غیر فعال سازی آهنگ پیشواز (راینواز) رایتل می توانید از اپلیکیشن این اپراتور استفاده نمایید یا کد OFF RBT را به شماره سامانه پیامکی ۲۰۲۰ ارسال کنید.

میر علیرضا مظفری سید بیگلو

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم و از نظر من کسب‌ و کار اینترنتی جزو جذاب‌ ترین کارهای دنیاست. در این وبسایت می خواهم هرآنچه که تو 10 سال فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بذارم.
  فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

  هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

   نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید